+90 545 657 41 88

Sosyal Medyada Biz}

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu; öğrencinin tüm eğitim yaşamı boyunca, maksimum performansa ulaşması için öğretmen koç ile öğrenci arasında kurulan planlı bir gelişim sürecidir. Öğrenci koçluğu programına katılan öğrencilerimizin; Kişisel farkındalığının, toplumsal iletişim başarısının, okul başarısının, üniversite sınavı başarısının artırılması sağlanmaktadır. Etkin öğrenme teknikleri ile hayat boyu öğrenme ve kişisel gelişimin sağlanması sonucu öğrencilerimiz hem okul ve akademik hayatında hem de sosyal hayatında başarılı fertler olacaklardır.

Öğremci Koçluğu

Öğremci Koçluğu

Öğrencilerimize ortalama olarak 17-18 yıl gerçekleşen eğitim hayatlarında dersler ile ilgili hemen her şey öğretilmesine rağmen ne yazık ki çok önemli bazı konular hiç öğretilmemektedir. Özellikle; öğrenmeyi öğrenme teknikleri, insan zihninin nasıl çalıştığı, bilgilerin hafızaya nasıl yerleştiği, odaklanma becerilerinin nasıl geliştirileceği, etkin okuma teknikleri ve benzeri etkili teknik ve yöntemler öğretilmemektedir. Öğrenci koçluğu programında bu aşamada kullanılan teknik ve yöntemler ile öğrencilere destek olunmaktadır.

Öğrenci koçluğu programına katılan öğrencilerin öz güveni, disiplini, motivasyonu ve ders çalışma performansı artar. Öğrenci neyi ve nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrenir. Bu özelliklere sahip olan öğrenci planlı, sistemli ve ilkeli ders çalışma alışkanlığı kazandığı için yeteneklerini ve geliştirmesi gereken yönlerini tespit eder ve sınav kaygısını kontrol altına alır. Yapması gerekenleri zamanında yaparak erteleme alışkanlığından kurtulduğu için tüm derslerde öğrenme performansı artar. Öğrencinin hatırlama, düşünme, problem çözme başarıları artığı için akademik başarısı da artar. En önemlisi öğrencinin kendisi başarısını artıracak yöntemleri kendisi belirler ve bu yöntemleri sürekli geliştirebilir.Öğrenme yetersizlikleri yerini öğrenme farklılığına bırakır. Dikkat, anlama, yorumlama ve muhakeme yetenekleri üst seviyeye çıkan öğrenciler başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşarlar.Öğrenci öğrenci koçluğu programında hafıza teknikleri, anlayarak hızlı ve etkin okuma teknikleri, verimli ders çalışma teknikleri, sınav stresi için nefes teknikleri, test çözme tekniklerini öğrenir.

Kısaca öğrenci koçluğu; öğrencinin, yaşamının her alanında başarıya doğru yapılan bir yolculuktur.

Kaizen Sertifikasyon öğrenci koçluğu programında iki hizmet verilmektedir. Bunlardan birincisi öğrenci koçluğu yapacak olan kişilerin yetiştirilmesidir. Bu hizmetimizden faydalananlar öğrenci koçu olarak yetiştirilirler. Diğeri ise kuruluşumuz bünyesindeki profesyonel öğrenci koçları tarafından birebir öğrencilere koçluk hizmetinin verilmesidir.

28 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN