+90 545 657 41 88

Sosyal Medyada Biz}

Bireysel Koçluk Eğitimi

Bireysel Koçluk Eğitimi

Bireysel Koçluk

Bireysel Koçluk Eğitimi

Günümüzde kuruluşlar arasındaki rekabet hızla artmakta iken kuruluşların aradığı kaliteli personel arayışı da hızla artmaktadır. Kariyer basamaklarına hızla tırmanmak mı istiyorsunuz? Kendiniz ve ilişkileriniz konusunda farkındalık kazanmak mı istiyorsunuz? İçsel zenginliğinizi ve potansiyelinizi ortaya çıkarmak mı istiyorsunuz? Kendinizi tanımak, hedeflerinizi belirlemek, geleceğinizi planlamak ve eyleme geçmek için profesyonel bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?  İşte “bireysel koçluk” dediğimiz yöntem sizi bu hedeflere ulaştıracak yöntemlerin en etkinlerinden biri olarak ilk sıralarda bulunmaktadır.

Bireysel koçluk hizmeti bireylerin ulaşmak istedikleri amaçları ile aynı doğrultuda değişimi planlayarak doğru şekilde uygulayabilmeleri için tasarlanmıştır.

Program sizi harekete geçirecek itici gücü bulmanıza yardımcı olacaktır. Bireysel koçluk iş ve özel yaşantınızda kullanabileceğiniz yeni becerileri geliştirmenize yardımcı olacaktır. Eğitim kendinizi sorgulamayı ve geliştirmeyi öğretir. Bireysel koçluk programı sayesinde istediğiniz yaşamı sürdürmek için yeni kaynaklar bulursunuz. Bireysel koçluk programı sayesinde ilişkileriniz objektif değerlendirerek onları geliştirici yöntemler bulursunuz. Bireysel koçluk programı sayesinde vizyonunuzu belirler ve gerçekleştirirsiniz.

Belli adımları içeren eğitim süreci, koçla danışanın uyum sağlaması ve karşılıklı güven ortamının oluşturulması ile başlar. Bireysel koçluk çalışmalarında kişilerin her birine özel programlarla hayata bakış noktaları, hayatı ve olayları algılama şekilleri, beklentileri, değerleri, düşünce sistemleri ve davranış modelleri üzerine konuşularak kişinin yaşadığı olaylara karşı verdiği tepkilerin neden sonuç ilişkisine bakılır. Güçlü ve doğru sorularla  kişinin kendi hayatını nasıl yönettiğinin farkına varması sağlanır. Bu andan itibaren kişinin değişim hedeflerinin belirlemesine ve değişimini yönetmesine yardımcı olunur.

Bireysel koçluk uygulaması kişiyi birçok alanda hedefine taşıyabilir. 2010 ICF Global Tüketici Farkındalık Araştırmasının sonuçlarına göre bireysel koçluk hizmeti alanların;

  • Bireysel performanslarının ve/veya ekip performanslarının geliştiği,
  • Profesyonel kariyer fırsatlarının genişlediği,
  • İş yönetim stratejilerinin geliştiği,
  • Kendine saygı ve güvenlerinin arttığı,
  • İş yaşamı ve özel yaşam dengesini kurabildikleri ortaya çıkmıştır.

Koçluk hizmetini koçluk sertifikasyonundan geçerek belgelendirilmiş, profesyonel iş hayatı, yöneticilik ve eğitmenlik tecrübesine sahip koçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Daha kapsamlı bilgi ve çözüm önerilerimiz için kuruluşumuz ile temasa geçebilirsiniz.

Save

Save

Save