+90 545 657 41 88

Sosyal Medyada Biz}

ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi

Biliyorsunuz ki ISO 9001 belgesi için ilk olarak sistemin kurulması gerekmektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı; Kuruluşların yürürlükteki mevzuat ve müşteri şartlarını karşılayan ürünü düzenli bir şekilde sağlama yeteneğinin gösterilmesi ve sistemin sürekli iyileştirilerek müşteri memnuniyetinin artırılmasına ilişkin kalite yönetim sistemi şartlarını belirler. Standard toplam 8 maddeden oluşmakta olup yazılıp yayınlanma amacı dünyada iş geliştirme ve müşteri memnuniyeti adına minimum gerekliliklerin belirlenmiş olduğu bir standardlaşma getirmektir. Sistem doğru anlaşılıp, doğru uygulandığı zaman kuruluşun iş hayatında düzgün ilerlemesi için büyük bir major etkenler topluluğu ortadan kaldırılmış olacaktır.

Hemen başvurun!

ISO 9001 Belgelendirme

ISO 9001 belgelendirmeISO 9001 Belgesi kurumsallaşmanın, sürekli iyileştirmenin ve müşteri memnuniyetinin sağlandığının beyanıdır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayınlanmış ISO 9000 Standartları serisinden olup, yayımlandığı 1987 tarihinden günümüze çok fazla ilgi gören ve uygulama alanı bulan uluslararası bir standart haline gelmiştir ve dünyaca kabul görmektedir. ISO 9001 belgelendirme kurumsallaşmak isteyen kuruluşların olmazsa olmazlarından biridir.

ISO 9001 Standardına Uygun Bir Yönetim Sistemi Kurmak İçin İzlenmesi Gereken Yollar

Standard hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan ISO 9001 belgelendirmenin sağlanması çok zordur. Kaliteli bir yönetim sistemine sahip olabilmek için konusunda uzman kişilerle çalışmak gerekmektedir. Kuruluşlar bunu bir külfet olarak görseler de, konu hakkında bilgi sahibi olunmadan, başka kuruluşların kurmuş oldukları sisteme ait dokümantasyon yapısını uydurmaya çalışmak sadece bir kandırmacadan ibarettir. Her kuruluşun kendisine özgü bir çalışma alışkanlıkları ve kendisine ait özgün prosesleri vardır. Bunun içindirki kuruluşlar hem zaman hem de iş kaybına uğramamak için uzmanlarla çalışmaladırlar. Çünkü uzmanlar işleri gereği birçok kuruluşla çalıştıkları için mutlaka sizlerin de sektörlerinde uygun hizmeti vereceklerdir.

Hemen başvurun!

ISO 9001 Standardına Uygun Yönetim Sistemi Kurmak Bir Zorunluluk mudur?

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, gönüllük esasına dayanır, zorlayıcı değildir, ve uyulması gereken asgari genel şartlar içerir. ISO Kalite Yönetim Sistemi Standardı, kuruluşlar tarafından doğru anlaşılıp, etkin bir sistem kurulup uygulandığında güçlü bir yönetim sisteminin varlığını temsil eder.

ISO 9001 Belgelendirme Kuruluşlara Ne Gibi Yararlar Sağlamaktadır?

Kurumsallaşmayı sağlayarak, tüm süreçlerini iyileştirerek, yasal mevzuat şartlarına, müşteri şartlarına ve kendi belirlemiş olduğu kuruluş şartlarına uyum sağlayarak, sürekli iyileşen kuruluşlar bu yolculuklarının sonunda pazarda da hak etmiş oldukları yere muhakkak geleceklerdir. Kalite Yönetim Sisteminin kurulması ve ISO 9001 belgelendirmenin sağlanması, kalitede mükemmelliği sağlayarak pazarda öne çıkma yolculuğunun sadece başlangıcıdır.

ISO 9001 hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Hemen başvurun!

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save