+90 545 657 41 88

Sosyal Medyada Biz}

Prensiplerimiz

Prensiplerimiz

Genel

Prensiplerimizi, TS EN ISO 17021 standardı şartlarına ek olarak kuruluşumuzun performansını artırıcı temel ahlaki değerler topluluğu oluşturmaktadır. Prensiplerimiz önceden tahmin edemeyeceğimiz durumlara yönelik olarak alabileceğimiz kararlar için klavuzluk yaparlar.

 

kaizen Kuruluşumuzun öncelikli amacı belgelendirmeye güvenen taraflara güven vermektir. Kuruluşumuzun esas değerini;

 

a) Belgelendirdiğimiz kuruluşların,
b) Belgelendirdiğimiz kuruluşların müşterilerinin,
c) Kamu kurumlarının,
d) Özel kuruluşların,
e) Müşteri ve kamunun diğer üyelerinin 

 Kuruluşumuz bu güveni;

 

a) Tarafsızlığı,
b) Yeterliliği,
c) Sorumluluğu,
d) Açıklığı,
e) Gizliliği
f) Şikayetlerin çözümlenmesindeki duyarlılığı ile kazanmayı ilke haline getirmiştir.

 

Tarafsızlık

Güven duygusunun kazanılması için tarafsız bir belgelendirme hizmetinin verilebilmesi ana prensiplerimizdendir.

 

Kuruluşumuz güçlü mali yapısına da güvenerek müşterilerinin belgelendirme karşılığındaki ödemesinden olumlu veya olumsuz etkilenmeyerek tarafsızlığını koruyacağını taahhüt eder.

 

Kuruluşumuz güven sağlamak ve bunu sürdümek için, aldığı uygunsuzluk veya uygunluk kararlarını objektif delillere dayandırır. Bu kararların çıkar sahiplerince veya diğer taraflarca uygun olmayan şekilde etkilenmesine kesinlikle müsade etmez.

 

a) Kuruluşumuz ve kuruluşumuzda görev yapan personeller kararlarını alırken kendi çıkarlarını düşünmez.
b) Oluşturmuş olduğu bağımsız danışma ve belgelendirme komisyonları ile kendi kendini değerlendirme olasılığına izin vermez. Yönetim sistemleri danışmanlığı yapmaz.
c) Kuruluşumuz ve kuruluşumuzda görev yapan personeller Objektif tetkik delillerini arar. Tetkik delilini aramak yerine başka bir kişiye güven ve yakınlıktan uzak durur.
d) Kuruluşumuz çalışan personeli veya tedarikçileri üzerinde sindirme politkası uygulamaz.

 

Yeterlilik

Kuruluşumuz güven sağlamak ve bunu sürdürebilmek için gerekli alt yapı ve personel yetkinliğine sahiptir. Konusunda uzman, gerekli eğitimleri almış yeterli bilgi ve beceriye sahip ve uygulayabilen personelleri ile kapsamındaki tüm müşterilere hizmet verebilecek yetkinliğe sahiptir.

 

Sorumluluk

Belgelendirme şartlarına uygunluğu sağlama sorumluluğu müşterilerimize aittir. Kuruluşumuz bu konuda bir yönlendirme ve danışmanlık hizmeti vermez.

 

Kuruluşumuz, bir kuruluşun yönetim sisteminin tetkikini iyi bir şekilde yapma ve tetkike dayanarak, uygunluk için yeterli delil varsa belgelendirmeye veya uygunluk için yeterli delil yoksa belgelendirme yapmamaya karar verme sorumluluğuna sahiptir. Tetkiklerimiz müşterilerimizin yönetim sistemleri içinden numune alma esasına dayanır ve bundan dolayı teknik teknik şartlara tam uygunluğu garanti etmez.

 

Açıklık

Kuruluşumuz üçüncü taraf belgelendirmenin doğruluğuna ve güvenilirliğine güveni sağlamak için her bir müşterisinin tetkik ve belgelendirme prosesi ve belgelendirme statüsü hakkındaki bilgiye uygun ve zamanında genel erişim sağlamaktadır.

 

Kuruluşumuz üçüncü taraf belgelendirmeye olan güveni sağlamak için belirli tetkiklerin sonuçları hakkında gizlilik taşımayan ve özel olmayan bilgiye ilgili tarafların erişimini sağlamakta ve bu bilgiyi açıklamaktadır.

 

Gizlilik

Kuruluşumuz, belgelendirmek üzere şartlara uygunluğu yeterli şekilde değerlendirmeye yönelik ihtiyaç duyulan bilgiye ayrıcalıklı olarak ulaşılmasını sağlamak için müşterilerimiz hakkındaki her türlü hususi bilgiyi gizlilik için de saklamaktadır.

 

Şikayetlerin Çözümlenmesi

Kuruluşumuz üçüncü taraf belgelendirmeye güvenen tarafların şikayetlerin araştırılması ve bu şikayetler geçerli bulunursa bu taraflara şikayetlerin uygun şekilde ele alıncağına ve şikayetin çözümü için makul bir çabanın gösterileceğini taahhüt eder.

27 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN